Lütfen Bilgilerinizi Doğru Olarak Sisteme Giriniz

 
Tahmini bağkur prim sayısı sorgulama ekranını kullanarak kendi bilgileriniz aracılığı ile toplamda ne kadar gün sayınızın olduğunu öğrenebilirsiniz.  Özel olarak geliştirilmiş olan modülümüzde;

---- Prim yatırma tarihi,
---- Yatırılmayan prim gün sayıları ,

Bilgilerini sisteme girerek kısa sürede ne kadar bağkur prim ödemesi yaptığınızı öğrenmiş olacaksınız.
Bağkur sistemi ülkemizde primlerini elden yatırmak isteyen vatandaşlarımızın kendi adlarına açacakları bir hesap yardımı ile işyerinde çalışma hesabına sigorta primlerinin yatırıldığı bir sistemdir. Toplamda ne kadar primin yatırıldığını öğrenmek ve prim gün sayısının hesaplama için bağkur prim gün sayısı öğrenme ekranına girişinizi gerçekleştirerek prim bilgilerini öğrenebilirsiniz. Çiftçi, esnaf gibi çeşitli meslek gruplarına ait kişiler öncelikle bu sistem üzerinden prim hesabı açmakta ve primlerini yatırarak hem sağlık imkanlarından etkin olarak yararlanmaktalar hem de ilerde toplam prim gün sayısının tamamlanması durumunda emeklilik yolu da açılabilmektedir. Bağkur prim sorgulama işleminin nasıl yapılacğaı ile ilgili bilgiler aşağıda belirtilmiştir. 

Bağkur Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

---- Bağkur prim sorgulama ve hesaplama işlemleri daha önce esgm üzerinden gerçekleştirilmekteydi. ESGM sistemine giriş yapıldığında bağkur sicil numarası sisteme girildiği zaman toplamda ne kadar prim gün sayısının olduğu sistem üzerinden takip edilebilmekteydi. Ancak kişisel bilgilerin güvenliği açısından sorgulamalar e devlet sistemi ile e devlet üzerinden yapılmaya başlanmıştır.

----- E devlet bağkur prim sorgulama yapabilmek için öncelikle şifrenizin olması gerekmektedir. PTT şubelerinden 4 tl karşılığında alınan e devlet şifresi ile sisteme girişinizi yapacak ve elden yatırmış olduğunuz primlerinizin toplam gün sayısını öğrenebileceksiniz. Prim gün sayısını öğrenmenin asıl amacı çalışanların emekli olma zamanları ile ilgili olarak bilgilerin öğrenilmesidir. Zira prim gün sayısının belli bir oranda olması ve emeklilik yaşının da tamamlanması durumunda bağkur emekliliği için başvuruda bulunulabilmektedir. 

E DEVLET ÜZERİNDEN BAĞKUR PRİM SAYISI SORGULAMAK İÇİN TIKLA

Sitemiz üzerinden tahmini bağkur Prim Gün Sayısı Sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için;

Yukarıda belirtilmiş olan form sayfasını eksiksiz doldurmanız gerekiyor.

---- İşe ilk başlangıç tarihi,
---- İşten çıkış tarihi veya halen devam ettiğiniz tarih,
---- Arada çalışmadığınız gün tarihi bilgilerini girdikten sonra prim gün sayınızı hemen öğrenebilirsiniz.  

Bağkurbilgisi.com’a Hoşgeldiniz

BAĞKUR HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA EKRANI!

Bağkur sorgulama modüllerimizden sgk borç sorgulama, bağkur ne zaman emekli olurum, şifresiz bağkur prim gün sayısı hesaplama, E- Devlet bağkur prim borçları öğrenme, TC ile bağkur hizmet dökümü çıktısı alma ve bağkur sistemi ile ilgili tüm sorgulama işlemlerini kısa sürede yapabilirsiniz. Aynı zamanda Uzmana sor sekmesinden Bağ-Kur Uzmalarına sorularınız iletebilirsiniz.

BAĞKUR SORGULAMA

Bağ-Kur hizmet dökümü, Bağ-kur gün sorgulama, Bağkur toplam prim sayısı hesaplama, bağkur emeklilik yaşı hesaplama ve bağkur ile ilgili tüm bilgiler bir tık yakınınızda

Bağkur Bilgisi Sorgulama Uzmana Sor